MENU
Jesteś tutaj: Branża funeralna Jaki rodzaj nagrobka z Brwinowa wybrać

Jaki rodzaj nagrobka z Brwinowa wybrać

20:05, dnia 28 maj 2022r.
Kategoria:Branża funeralna
1398
0

Po śmierci pozostaje nam tylko pomnik na cmentarzu i wspomnienia bliskich. Albo to, czego dokonaliśmy za życia: genialny wynalazek, który zmienił oblicze nauki lub arcydzieło artystyczne, które poruszyło serca milionów na całym świecie. To ostatnie jest dostępne tylko dla nielicznych.

Ważne jest, aby kamień pamiątkowy, który tworzymy dla naszych bliskich, był trwały i godny. Istnieje wiele materiałów, z których wykonuje się nagrobki cmentarne. Istnieją dwie główne kategorie: kamienie naturalne i coś, co ma je przypominać.

Nagrobki z kamienia naturalnego

  • Marmur kojarzy się z luksusem, wydobywany jest z dna oceanów. Choć cena może sugerować wysoką jakość, w rzeczywistości jest on średnio odporny na zmiany pogody. Najlepszym miejscem do wykorzystania marmuru jest dom, a nie cmentarz, gdzie w polskich warunkach pogodowych kamień wytrzyma tylko kilka lat.
  • Piaskowiec - Kolejnym materiałem, który wygląda świetnie na początku użytkowania, jest piaskowiec. Jeśli nie będzie się o niego odpowiednio dbać, szybko pokryje się zielonkawą, matową patyną. Piaskowiec jest również bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest to również piękny kamień, z którego można wykonywać rzeźby i płaskorzeźby.
  • Granit jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich potrzeb klientów. Granit to piękny kamień naturalny, który jest zarówno elegancki, jak i trwały. Paleta kolorów granitu jest oszałamiająca. Można go znaleźć w ponadczasowych czerniach, stonowanych szarościach i beżach, a także w bardziej odważnych czerwieniach i odcieniach zieleni. Kolejną zaletą granitu jest łatwość jego pielęgnacji. Granit jest łatwy w utrzymaniu. Wystarczy ciepła woda i miękka szmatka. W przypadku silniejszych plam należy użyć detergentu.

Substytuty kamieni naturalnych

Najbardziej znanym konglomeratem jest lastryko. Składa się on z cementu, wody i grysu. Jest trudne do czyszczenia ze względu na swoją szorstką powierzchnię. Ponieważ materiał ten wchłania wodę, może się mechacić.

Podział w zależności od wymiarów nagrobka

Po pierwsze, należy zapoznać się z regulaminem cmentarza. Określają one wyraźnie wymiary, jakie mogą mieć nagrobki i pomniki w Brwinowie.

  • Pojedynczy nagrobek ma zazwyczaj wymiary 90x190 cm. Jedna trumna, jak sama nazwa wskazuje, może być umieszczona pod pomnikiem tylko w pozycji poziomej. Możliwe jest umieszczenie więcej niż jednej trumny pod pomnikiem.
  • Nagrobki podwójne pozwalają na umieszczenie dwóch trumien na jednym nagrobku. Są one szersze od nagrobków pojedynczych i mogą mieć wymiary nawet 120x240 cm. Ten typ nagrobka może być wykorzystywany jako grób rodzinny.
  • Nagrobki urnowe z Brwinowa - Urna zajmuje mniej miejsca niż ciało i trumna, dlatego urny są mniejsze. Wykonujemy je małe, ale przywiązujemy dużą wagę do każdego szczegółu.

Różne style nagrobków

W usługach kamieniarskich, podobnie jak w innych dziedzinach życia, istnieje wiele stylów.

Coraz większą popularnością cieszą się nagrobki nowoczesne, o niepowtarzalnych formach i wyrazistych kolorach. Wiele nagrobków wyposażonych jest w rzeźby przedstawiające anioła, Maryję lub Jezusa.

Są one porównywane z klasycznymi nagrobkami, które mają prostą formę i klasyczną czarną kolorystykę.

Skontaktuj się z nami, aby omówić swój projekt nagrobka.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*