MENU
Jesteś tutaj: Motoryzacja Twój pierwszy strój motocyklowy nie musi być drogi!

Twój pierwszy strój motocyklowy nie musi być drogi!

10:05, dnia 10 maj 2022r.
Kategoria:Motoryzacja
174
0

Młodzi motocykliści i nowicjusze często zaczynają od mniejszych motocykli (furgonetki, skutery lub większe motocykle o pojemności do 125 cm3 dla kategorii B). Na początku nikt nie kupuje profesjonalnego kombinezonu motocyklowego ani kasku z najwyższej półki.

Wydaje się, że rozumieją to nie tylko dlatego, że dysponują odpowiednimi środkami finansowymi, ale dlatego, że chcą nauczyć się nowego hobby i sprawdzić, czy motocykle sprawiają im przyjemność.

Są to doskonałe punkty wyjścia dla przygód motocyklistów z motocyklami. Gdy motocykl stanie się częścią Twojego życia, a często tak się dzieje, krótkie przejażdżki mogą zamienić się w dłuższe wycieczki, a nawet całodniowe przygody. Stajesz się bardziej pewny siebie i szybszy. Większość początkujących i młodych motocyklistów zapomina o odpowiednim ubiorze. Niektórzy zasłaniają się względami finansowymi, a inni nie zdają sobie sprawy, że jazda bez odpowiedniej odzieży jest niebezpieczna i niewygodna.

Obalimy mit, że drogie stroje motocyklowe są kosztowne i wyjaśnimy, dlaczego na kompletny strój, nawet na pierwszą część przygody z motocyklem, powinieneś wydać mniej niż 1500 zł. Koszty leczenia, ryzyko kalectwa czy utrata zdolności do zarobkowania są warte tych pieniędzy.

Ponieważ nie potrzebuję więcej, kupię tylko kask.

Tak właśnie myślą początkujący motocykliści - i to nie tylko młodzi. Każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej trzech lat, może legalnie jeździć po drogach publicznych motocyklami o pojemności do 125 cm3 (do tej grupy zalicza się również motocykle wyposażone w ręczną skrzynię biegów). Nie trzeba przy tym przechodzić żadnych kursów ani zdawać egzaminu. Od czasu nowelizacji ustawy na drogach pojawiło się wielu motocyklistów poruszających się na motocyklach o pojemności 125 cm3. Chcą oni dojeżdżać do pracy i nie stać w korkach. Wbrew pozorom, maszyny te mogą rozpędzić się do 100-120 km/h. Motocykliści muszą mieć nieco więcej niż podstawowy kask i certyfikat.

Zalecane jest odbycie szkolenia w tym zakresie. Takie szkolenia prowadzą dobre szkoły motocyklowe.

Zakup kasku jest obowiązkiem. Polskie przepisy ruchu drogowego nakazują jazdę na motocyklu w atestowanym kasku. Wszystkie kaski zakupione na internetowych portalach aukcyjnych w Polsce w cenie od 50 do 100 zł są zabronione. Wiele osób rozpoczyna jazdę na motocyklu z myślą o kasku. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że nie są pewni potencjalnych konsekwencji wypadku lub dachowania bez odpowiedniej odzieży. Nie zdają sobie sprawy, jak wiele tracą, jeżdżąc w samej koszulce lub spodniach dresowych. Chodzi przede wszystkim o wygodę i komfort psychiczny, którego nie można odmówić motocyklistom jeżdżącym w pełnym ubiorze.

zachęcamy do skorzystania z naszego sklepu motoryzacyjnego, gdzie pomożemy ci w doborze sprzętu.

Nie zamierzamy krytykować motocyklistów, którzy potrafią jeździć bez kasku. Nie próbujemy też oceniać motocyklistów, którzy jeżdżą "w rysach". Chcemy natomiast zwrócić uwagę na wiele korzyści płynących z jazdy w kompletnym stroju motocyklowym (nawet w upalne dni).

Dlaczego nie zainwestować w kompletny strój motocyklowy?

Nie będziemy oryginalni, aspekt bezpieczeństwa jest najważniejszym argumentem przemawiającym za kombinezonem motocyklowym. Powinno to również zakończyć dyskusję na temat zasadności zakupu kombinezonu. Pełny kombinezon motocyklowy chroni nas lepiej. Wbrew powszechnej opinii, kombinezon motocyklowy chroni Cię przed insektami, wiatrem i innymi ciałami obcymi, które można spotkać na polskich drogach. Choć początkowo możesz czuć się ograniczony suwakami lub ochraniaczami, kombinezon szybko dostosuje się do Twojego ciała i pozycji na motocyklu. Producenci motocykli, projektując dany model, zdają sobie sprawę z tego, że wielu motocyklistów jeździ w pełnym stroju. Dostosowują oni położenie kierownicy, kształt i umiejscowienie zbiornika, a także określają położenie podnóżków i dźwigni zmiany biegów i hamulców.

Wygoda podczas jazdy to kolejny ważny powód, dla którego warto zainwestować w kombinezon motocyklowy. Chroń się przed żywiołami, takimi jak deszcz, słońce, wiatr i owady. To wróg numer jeden dla motocyklistów. Jeśli bowiem nigdy nie uczestniczyłeś w wypadku z dużymi owadami przy prędkości powyżej 50 km/h, nie będziesz w stanie zrozumieć powagi sytuacji. Jeśli przyjmiesz uderzenie w klatkę piersiową lub ręce bez kurtki motocyklowej, nabawisz się dużego siniaka.

Oni widzą Cię tak samo, jak o Tobie piszą.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym argumentem jest atrakcyjność i poczucie przynależności do społeczności motocyklowej. Chcemy mieć poczucie, że jesteśmy częścią społeczności motocyklowej. Motocykliści nie są znani z piętnowania innych kierowców. Będą jednak bardziej szanować innych motocyklistów, jeśli zwrócą uwagę na ich strój i dorosłe podejście do jazdy na motocyklu. (Tak, klapki i t-shirt na motocyklu wyglądają dziwnie i żaden motocyklista nie ukryje swojego szoku czy niezrozumienia dla takiego zachowania). Nie zdziw się, jeśli inni motocykliści nie przywitają Cię w tshircie.

Nie sądzimy, że oceniamy jazdę w dresach. Jednak każdy sam decyduje o swoim ubiorze podczas jazdy. Motocykliści potwierdzają ten pogląd nie tylko wśród miłośników motocykli, ale także innych kierowców i przechodniów.

Jak wybrać swój pierwszy strój motocyklowy i jak to zrobić, żeby był tani i dobry?

Motocykliści często błędnie zakładają, że wysokiej jakości strój motocyklowy będzie dużo kosztował. W pewnym sensie jest to prawda, ale tylko wtedy, gdy słowo "dobry" zastąpimy słowem "profesjonalny", wtedy całkowity koszt stroju można liczyć w dziesiątkach tysięcy. Zaawansowani jeźdźcy, często z wieloletnim doświadczeniem, wybierają profesjonalne ubrania i akcesoria. Jeżdżą oni nie tylko po to, aby się przemieszczać, ale także dla sportu czy turystyki. Jednak początkujący musi zadbać o swoje bezpieczeństwo i o to, by było to w przystępnej cenie.

Bez trudu znajdziemy wygodne, atestowane i bezpieczne części stroju motocyklisty za rozsądną cenę (komplet ok. 1450 zł). Oto przykładowy zestaw startowy, który udowodni naszą tezę.

Kask: LS2 FF353 Rapid kask integralny - 269 zł

Kurtka: Tekstylna kurtka motocyklowa Rebelhorn Scandal - 329 zł

Spodnie: Jeansy Seca Vector - 399 zł

Rękawice Modeka Airing - 139 zł

Buty: Richa Kart Evolution - 349 zł

Kominiarka jest niezbędna, aby umożliwić łatwe zakładanie i zdejmowanie kasku. Bielizna termoaktywna zapewnia doskonałą ochronę ciała zarówno w gorące, jak i zimne dni.

Nasze treningi motocyklowe to świetna okazja do zapoznania się z odzieżą. Rozkładamy na części kaski i rękawice oraz pokazujemy najnowsze technologie i różnice stosowane przez producentów odzieży motocyklowej. Absolwenci będą umieć dokonywać świadomych zakupów i korzystać z wielu opcji dostępnych w dzisiejszej odzieży. Doświadczysz zupełnie nowego sposobu jazdy na motocyklu z odpowiednimi akcesoriami ochrony osobistej. Dopiero wtedy można przekonać się, jak wiele motocykle mają do zaoferowania.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*