Dlaczego kierowcy tak niechętnie godzą się na dopłatę odszkodowania?
Dlaczego kierowcy tak niechętnie godzą się na dopłatę odszkodowania?
Większości z nas wszelkie wypadki, stłuczki czy kolizje kojarzą się z dużym stresem. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy sprawcą jest ktoś inny. W takich zdarzeniach każdy z uczestników czuje złość, strach, niepokój, zdenerwowanie i dezorientację. Do tego dochodzą jeszcze wymagane kroki, w tym wezwanie policji, napisanie oświadczenia, przyznanie się do winy i poinformowanie firmy, że ofiara była ubezpieczona.
Kierowcy rzadko mają świadomość, że po wypadku może im przysługiwać opłata doz odszkodowania. Kwota odszkodowania, którą kierowca otrzymał od swojego ubezpieczyciela może być znacznie wyższa. Głównym powodem niechęci kierowców do dopłaty jest brak świadomości skomplikowanych procedur i obawa. W praktyce jednak większość roszczeń nie jest wypłacana.
Ubezpieczyciele często używają terminu "zaniżone odszkodowanie", aby opisać powszechną procedurę.
Po otrzymaniu informacji o wypadku, firma ubezpieczeniowa wysyła rzeczoznawcę samochodowego, który dokonuje oględzin pojazdu i ocenia szkody. Po zgłoszeniu wypadku do ubezpieczenia, wysyła ono rzeczoznawcę samochodowego, który dokonuje oględzin pojazdu i ocenia szkody. Następnie przychodzi czas na uzyskanie odszkodowania.
Bardzo często zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają odszkodowanie. Możesz pozwać firmę ubezpieczeniową, jeśli podejrzewasz, że tak jest. Zanim jednak to zrobisz, musisz skonsultować się z profesjonalistą, aby ustalić, jak bardzo świadczenia zostały pomniejszone. Warto walczyć o uzyskanie pełnego odszkodowania za szkody. Istnieje bowiem możliwość uzyskania dwukrotnie wyższego odszkodowania.
Nieodpowiednie odszkodowanie za szkodę częściową lub całkowitą z powodu odpowiedzialności cywilnej sprawcy
Odszkodowanie wypłacane ubezpieczycielowi pokrywa koszty naprawy pojazdu, przy uwzględnieniu aktualnych cen rynkowych. Jeżeli zakład ubezpieczeń nie będzie wykonywał swoich obowiązków w sposób profesjonalny, wyliczone odszkodowanie nie będzie wystarczające na pokrycie kosztów naprawy.
Niedopłata w przypadku szkody całkowitej często związana jest z niedoszacowaniem wartości pojazdu. Ważne jest, aby zweryfikować, czy otrzymano prawidłową kwotę odszkodowania. Do dyspozycji jest wiele firm odszkodowawczych, takich jak JW GROUP. Firmy te sprawdzą działania towarzystwa ubezpieczeniowego i zaproponują zakup szkody lub oferują dodatkowe odszkodowanie.
Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!